TUNCEL ELEKTRİK

aktepede elektrikci tuncel elektrik

Yetkili İsmail TUNCEL
Çalışma Saatleri 08:30 – 20:30
Adres Aktepe Mah. 956.Cad. No:19/A Aktepe Keçiören ANKARA
Telefon 0312 356 76 15
Cep Telefonu 0542 205 46 39
E-posta Belirtilmedi
Web Tuncel Elektrik

 

Tuncel Elektrik uzman kadrosu ile siz değerli müşterilerine kaliteli hizmet sunmaktadır.

Uydu Kurulumu , Uydu malzemeleri , Güvenlik Kamerası Satışı ve Montajı , Diafon Satışı ve Montajı , Avize Montajı , Elektronik Eşyaların Bakımı ve Onarımı konusunda sizlere hizmet vermektedir.

 

 

Aktepede Elektrikci Tuncel Elektrik

 

aktepede uydu sistemleri, aktepede konuşma sistemleri, aktepede güvenlik sistemleri, aktepede dekor işleri, aktepede tamirat, aktepede merkezi sistem tamirat, aktepede taahhüt, aktepede tesisat, aktepede telefon ankastrası, aktepede ptt onaylı, aktepede tuncel elektrik, aktepede tuncel elektronik firmamız aktepede yukarda bahsi geçen işleri yapmaktadır.

aktepede elektrikci tuncel elektik

Elektrik, doğada elektrik yüklerinin birbirleri ve çevreleri ile etkileşime geçmeleri ile ortaya çıkan fiziksel bir olaydır. Dünya tarihinde elektriğin etkilerini ilk gözlemleyen kişinin, Milet’li Thales (Thales of Miletos) olduğu söylenir. Milattan önce 624-546 yılları arasında, bugünkü Aydın civarlarında yaşadığı bilinen Thales, doğa ile ilgili araştırma ve gözlemler yaparken kehribarın yünle ovulduğunda tüy, saman gibi hafif nesneleri kendine doğru çektiğini ve uzun süre ovulduğunda ise küçük kıvılcımlar oluşturduğunu gözlemlemiştir.

Eski Yunanca’da “kehribar” anlamına gelen elektron sözcüğü, Latince’ye electro veya electrica olarak geçmiştir. 1600 yılında İngiliz fizikçi ve filozof William Gilbert, “De Magnete” adlı eserinde electricus kelimesini “kehribar gibi cisimleri kendine çeken” anlamında kullanmıştır. 1634 yılında ise İngiliz Sir Thomas Browne tarafından ilk kez elektrik (electric) sözcüğü kullanılmıştır.Elektrik ve manyetizma arasındaki ilk ciddi ayrımı yapan William Gilbert’tan sonra elektrik ve yükler ile ilgili araştırmalar oldukça hız kazanmıştır. İlk gözlemleri milattan öncesine kadar uzansa da 19. yüzyıldan itibaren bir bilim ve mühendislik dalı haline gelen elektrik, sanayi devrimini hızlandırmış ve 20.yüzyıl teknolojisinin temelini oluşturmuştur. Günümüzde elektrik, uygarlığın vazgeçilmez bir parçasıdır.Elektrik tamiri keçiörende nerede yaptırılır.

DEVAMINI OKU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir