Banyo Dekorasyonu Fikir Önerileri

Banyolar genelde evleri en küçük odalarıdır. Bu da banyo dekorasyonunda yaratıcı olmayı gerektirir. İşlevsel ve kullanışlı olabilmesi için banyo dekorasyonu iyi bir düzenleme gerektirir.

Banyo, küvet ve çamaşır makinesinden ibaret bir alan değildir. Tüm eşyalarınızı rahatça sığdırabilmek için fonksiyonel mobilyalar kullanmalısınız.

Banyo Modelleri

Eklektik Banyolar

Klasik banyolardan sıkıldıysanız, eklektik banyolar tam da size göre olabilir. Eklektik tasarımda denge ve uyum aranmaz. Renk, biçim ve desenleri uyumlu şekilde harmanlanmamalıdır.

Minimal Banyolar

Sakin yerlerde huzur buluyorum diyorsanız, temiz hatlar ve basit bir renk paleti ile minimal tam da size göre. Banyonuzda fazladan tek bir eşyaya bile yer yok. Olabildiğince sadeleşin.

Modern Banyolar

Trendleri takip ediyorsanız, siz iflah olmaz bir moderncisiniz demektir. Trendlere göre değişim yapıyor ve günceli takip ediyorsanız banyonuzda da bu tasarıma yer verebilirsiniz.

Kırsal Tarzda Banyolar

Country dediğimizde, “işte o benim” diyorsanız kırsal banyo size göre demektir. Çiçek desenleri ve yumuşak bir atmosfer, kırsal tarzın vazgeçilmezleri.

Rustik Banyolar

“Ahşapsız olmaz” diyorsanız, bir doğasever olarak rustik sizin için doğru tercih olacaktır. Kolzet kapağından tavana, dolaptan aksesuarlara kadar her alanda ahşap kullanabilirsiniz.

Banyo Dekorasyon Fikirleri

  • Banyoda modern bir hava yaratmak için siyah, beyaz ve griyi bir arada kullanabilirsiniz.
  • Küvette fazla zaman geçirmeyi seviyorsanız, banyoda bir küvet tepsisi bulundurabilirsiniz.
  • Banyoda bulunan eski dolabı atmak yerine, boyayarak depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.
  • Banyodaki ‘‘ölü köşe’’ ölü köşeleri raf yaptırarak değerlendirebilirsiniz.

Bu yöntemleri kullanarak banyonuzda yerden tasarruf edebilir ve banyonuzu kullanışlı bir mekan haline getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir