Çözüm Elektrik İstanbul

Çözüm Elektrik İstanbul
Yetkili Hüseyin YÜKSEL
Çalışma Saatleri 08:00 – 21:00
Adres Fatih Mah. Cengiz Topel Cad. No:86 Büyükçekmece / İSTANBUL
Cep Telefonu 05465310415
Telefon Belirtilmedi
E-posta sumet01@hotmail.com
Web Belirtilmedi

ELEKTRİK – TESİSAT – KAMERA SİSTEMLERİ – UYDU – PETEK TEMİZLİĞİ – ÇİLİNGİR HİZMETLERİ İLE HİZMETİNİZDE.
çözüm elektrik


Led; Türkçesi ışık veren diyot olan Light Emitting Diode un baş harfleridir. LED’lerin çalışması elektrik enerjisinin optik ışığa dönüştürülmesi ilkesine dayanır. LED’ler iletim yönünde kutuplandığında elektromanyetik ışıma yapan yarı iletkenlerdir. İletim yönünde doğru akım uygulandığında akım ve gerilim ile harekete geçen elektronlar ışık yaymaya başlarlar. Bu ışımanın dalga boyu kullanılan malzemeye ve katkı maddelerine göre değişir. Bu ışık; kırmızı, yeşil, sarı, ya da kızıl ötesi gibi renklerde olabilir.

Verim: LED ler akkor ve floresan ampullere göre Watt başına daha fazla ışık üretebilir. Bir led ampül harcadığı enerjinin %99 unu ışığa çevirebilirken bir akkor ampülde bu oran %15 lerde kalmaktadır.

Hız: LED’ler 200 milisaniye gibi bir sürede yani çok hızlı yanarlar. Yeniden başlatmadan önce uzun bir süre gerektiren floresan lambaların aksine, sık açma-kapama yapılan uygulamalarda kullanım için idealdir.

Ömür: Floresan lambalar genellikle yaklaşık 1.000 – 2.000 saat, akkor ampuller ise 10.000 – 15.000 saat kullanım ömrüne sahipken günümüzde LED ler kullanılan malzemeye göre 50.000-100.000 saat ömre sahiptirler.

Dayanıklılık : LED’ ler, çok kırılgan olan florasan ve akkor ampüllere göre çok daha sağlam olup mukavemeti kuvvetlidir. Ld ler de kırılmaya müsait  cam yada flaman gibi malzemeler bulunmaz.

Çevre: UV radyasyonu oluşturmaz. LED’ler floresan lambalar aksine, cıva gibi ağır metaller ve zehirli gazlar  içermez.

DEVAMINI OKU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir