Evteks Fuarı 2020 Ertelendi

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 88 ülkede şu ana kadar 4 bine yakın insanının hayatına mal olan yeni tip Corona Virüsü (COVID-19)  alınan tüm önlemlere rağmen hızla yayılmaya devam ediyor.

Vakalardaki hızlı artış dünyanın dört bir yanında düzenlenen fuar, festival, defile, spor müsabakaları ve daha bir çok sektör için büyük önem taşıyan organizasyonların iptalini de beraberinde getirdi.

Türkiye’de şu ana kadar herhangi bir vakanın görülmemiş olması hem ülkemiz, hem de Türk ev tekstili sektörü için sevindiricidir. Ancak virüs, sektörümüzün en büyük ve en önemli pazarı olan bir çok ülkede hayatı tehdit etmeyi sürdürmekte ve bu ülke vatandaşlarının başka ülkelere seyahat etmesine imkan vermemektedir.

Dünyada yaşanan bu gelişmeler ışığında Hasan Hüseyin Bayram başkanlığında toplanan TETSİAD Yönetim Kurulu, sektörümüzün en büyük organizasyonu olan ve 21 – 25 Nisan 2020 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan, 26. Uluslararası Ev Tekstili Fuarı – EVTEKS’in, yukarıda belirtilen sebepler nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmesine karar vermiştir.

Yeni fuar tarihi, yapılacak istişare ve değerlendirmelerin ardından belirlenecektir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

TÜRKİYE EV TEKSTİLİ
SANAYİCELERİ VE İŞ İNSANLARI
DERNEĞİ

Hasan Hüseyin BAYRAM
Yönetim Kurulu Başkanı

Evteks fuarının ertelenmesiyle ilgili fuarın Web sitesinden aşağıdaki açıklama yayınlandı;

25-29 AĞUSTOS 2020

2020 yılı fuar takviminde yer alan fuarlardan 16 Mart-30 Nisan döneminde Türkiye’de düzenlenmesi planlanan tüm ulusal ve uluslararası fuarlar, 12 Mart 2020 tarihinde Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun kararına uygun olarak T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından 1 Mayıs 2020 sonrası döneme ertelenmiştir.

Bu karar çerçevesinde 2020 ana fuar takviminde ilan edildiği şekli ile 21-25 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan EVTEKS – 26. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı, ITF – İstanbul Fuarcılık ve TETSİAD’ın 16.Mart.2020 tarihinde almış oldukları ortak karar ile 25-29 Ağustos 2020 tarihine ertelenmiştir.

Belirlenen yeni tarihimizin, dünyanın en önemli üreticisi konumunda olan ülkemiz ev tekstili sektöründe faaliyet gösteren firmalara Türkiye’de ve Dünyada Corona (Covid-19) salgınına karşı sürdürülen mücadele sonrasında uluslararası rekabette daha sağlıklı ve verimli bir ticaret imkanı sunması hedeflenmiştir.

Saygılarımızla

Kaynak:http://www.tetsiad.org/tr/haberler-evteks-2020-fuari-hakkinda-onemli-bilgilendirme.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir