F1 Teknoloji ve Bilişim Sistemleri

F1 Teknoloji ve Bilişim Sistemleri

Firma Yetkilisi Erdoğan Leylek
Adres Girne Mah. Doğuşkent Cad. No:32 Maltepe/İSTANBUL
Cep 05326727818
Telefon 02164597575
Instagram Belirtilmedi
E-posta f1teknolojivebilisimsistemleri@gmail.com

 

F1 Teknoloji ve Bilişim Sistemleri

 

F1 Teknoloji ve Bilişim Sistemleri

F1 Teknoloji ve Bilişim Sistemleri 1998 yılında kurulmuştur. Gelişen teknolojiye ayak uyduran firmamız, tamir tekniklerinde,ekip ve ekipmanları konusunda kendisini sürekli olarak geliştirmektedir. Arıza ve tamir konusunda Türkiye’de bir çok ilkleri  F1 Teknoloji ve Bilişim Sistemleri ile gerçekleştirdik. Marka Bağımsız tüm cihazlarınızın tamir, onarımı ve bakımı için bize ulaşabilirsiniz. Ücretsiz Kargo ile tüm Türkiye’ye hizmet vermekteyiz. Motivasyonumuz bize getirdikleri ürünlerini sorunsuz alan müşterilerimizin memnuniyetidir.
Başta Apple ve Lenovo olmak üzere tüm marka ve model notebook, tablet, telefon ve apple ürünlerine garantili teknik servis hizmeti veriyoruz.

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR KULLANIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Dizüstü bilgisayarınız sizin için önemli. İşinizin çok olduğu zamanlarda bilgisayarınız bozulunca işler sarpa sarıyor. Bazen bilgisayarınız sanki sırtında taş taşıyormuş gibi çok ağır çalışıyor. Bu tür durumlara bir çok şey neden olsa da bu nedenlerin başında bilgisayarınızı kullanırken bilgisayarı koyduğunuz zeminin önemi büyüktür.

Bu yerler özellikle yumuşak olan yatağınız, koltuk, çekyat veya bacaklarınızın üstü gibi yerler ise soğutma sorunlarına neden olabilirler. Elbette bilgisayar fan hava almadığı için ısınır ve zarar görebilir. O nedenle bilgisayarınızı yatağınızda kullanmak zorunda kalırsanız altına başka bir nesne koyarak hava almasını sağlamalısınız. Böyle bilgisayar sorunsuz bir soğutma yapabilir ve ana kart gibi parçalar bozulmaz. Özellikle bu tip durumlar ana kart chipset arızalarına en çok neden olan durumlardır.

Farkında olmadan yumuşak bir zeminde bilgisayarınızı kullandığınızı fark ettiğinizde eğer bilgisayarınız ısınmışsa hemen bilgisayarınızı kullanmaya ara vermenizi öneririz. Bilgisayarınız soğuduktan sonra bilgisayarınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bazı bilgisayarların hava giriş ve çıkışı yanda olabilir. Fakat bilgisayarın altı çok uzun bir süre yumuşak ve sıcak bir yüzeye temas edince yine de ısınabilir.

Bilgisayar çalışırken taşımak ve taşırken kullanmak hard diskinize zarar verebilir. Bu yüzden bilgisayarınızı hareket halindeyken kullanmamaya çalışmanızı öneririz.

Diğer bir önerimiz ise bilgisayarı tam sarj etmeye çalışmanız. Bilgisayarın şarjı yarıda veya daha az iken güç fişini çok çıkarıp takmak şarj ömrüne olumsuz etki de bulunabilir.

Yine bir diğer önerimiz ise bilgisayarınızın cd/dvd okuyucusuna dokunmamak ve oradan tutmamak. Zamanla gevşeyen kapak ses çıkarabilir veya okuyucu cd/dvd okurken net bir okuma yapamayabilir.

Bilgisayarın görebileceği zararlar dışında yatakta uzanırken bilgisayarınızı kullanmak zamanla sırt ağrıları, bel ağrıları veya baş ağrıları olarak size dönebilir. Çünkü vücut uzanmaya veya oturuşa göre kaymaya başlayacaktır, doğal duruş bozulacaktır. O yüzden sırtınızı tam dayayabileceğiniz bir sandalye oturup bilgisayar masada veya benzer düz bir zeminde kullanmak uzun vadede hem bilgisayarınızın ömrü hem de sağlığınız için önem arz edecektir.

DEVAMINI OKU

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir