GARAJ MÜZİK GÖKSU AVM

Garaj Müzik Göksu AVM

Yetkili Talat BAYRAKTAR
Yetkili Mehmet ULAŞ
Çalışma Saatleri 08:30 – 20:30
Adres Göksu A.V.M Zemin Kat Sinema bölümü Eryaman Ankara
Telefon 0555 848 85 59
Cep Telefonu 0505 283 81 55
Instagram garajmuzikakademi
Web Belirtilmedi

 

Hemen Ara

 

Yol Tarifi Al

Göksu A.V.M de hizmet veren Garaj Müzik sanat, ilkeli eğitim anlayışı ve uzman eğitmen kadrosu ile kalitesinden ödün vermeden eğitim almak isteyen sanat ve müzik sevenlerle buluşturuyor.

Sen de Yapabilirsin!
Konservatuar mezunu ,konusunda uzman eğitmenlerin kadroda yer alması sayesinde kolay öğreniminizi sağlayarak artık sizlerde bir enstrüman çalabilirsiniz. Kendi müziğinize konsantre olabileceğiniz ve kendinizi geliştirebileceğiniz bir yapıdır. Müzik aleti ve tüm ekipmanlarla enstrüman dersi almak, bireysel veya grup halinde prova yapmak gibi müziğe dair tüm ihtiyaçlarınızı tek bir adreste giderebilmeniz için tasarlanmıştır.

Sizlerde bu deneyimi yaşamak istiyorsanız bizlere ulaşın derslere başlayalım.

Garaj Müzik Göksu AVM

 

Müzik aleti çalmanın sağlığa inanılmaz yararları!

Bazı müzik tutkunları, piyano veya gitarları ile saatler geçirmekten aşırı derecede hoşlanırlar. Bunun nedeni, müzik çalmayı öğrenmenin, müzik çaldığınız odanız veya stüdyonun ötesine uzanan çok sayıda faydası ve sağlığa yararı bulunmasıdır. Bir müzisyen müzik okumayı ve çalmayı öğrendiğinde, yaşamları boyunca sürecek zihinsel, bilişsel ve duygusal kazanımlar elde ederler. İşte müzik enstrümanı çalmanın sağlığa faydaları…

Zihni dinç tutar
Kansas Üniversitesi Tıp Merkezi’nde yapılan bir araştırma, müzisyenlerin bilişsel testlerde müzisyen olmayanlardan daha iyi performans gösterdiği sonucuna vardı. Düzenli olarak herhangi bir enstrüman çalmak beyin için mükemmel bir egzersiz şeklidir. Tam hızda bir bateri çalıyorsanız veya bir saksafona hafifçe üfleseniz de, beyninizin bazı bölümleri hareket halinde.

Koordinasyonu arttırır
Müzisyenler genellikle büyük koordinasyon yeteneğine sahiptir. Herhangi bir enstrüman çalma, keskin bir el-göz koordinasyonuna sahip olmanızı gerektirir. Bu, basketbol sahasında veya iyi bir el-göz koordinasyonu gerektiren herhangi bir sporda bile faydalı olabilir.

Ruh halini düzenler
Araştırmalar, müzik yaratmanın kortizol seviyelerini düşürerek stresi azalttığını gösteriyor. Alternatif bir hızda oynamanın etkisi bu faydaları daha da artırabilir. Müzik çalmak da duygusal bir çıkış işlevi görebilir. Kendi müziğinizi yaratmak, üzüntü, neşe veya gerginliğinizi şiirsel bir sanat eserine dönüştürmenize olanak tanır.

Okuma becerilerinizi geliştirir
Müzisyen olmanın en büyük yönlerinden biri, müziği okuyabilmeyi ve kavrayabilmektir. Sürekli olarak farklı notları okumak ve tanımak, okuma ve anlama becerilerinizi geliştirir.

DEVAMINI OKU

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir