Meriç Cam Çerçeve Dikmen

Meriç Cam Çerçeve Dikmen

Yetkili  Celal Arslanali
Çalışma Saatleri  08:00 – 20:00
Adres  Dikmen Cad. No:370/7 Çelikler Sitesi C Blok Çankaya/ANKARA
Telefon  0312 476 15 64
GSM 0536 678 37 24
E-posta mericcerceve@gmail.com
Web mericcerceve.com
Facebook Facebook Adresi
Instagram
Twitter

 

HİZMETLERİMİZ

  • CAM İŞLERİ
  • AYNA İŞLERİ
  • SANATSAL ÇERÇEVE
  • CAM DELME – VENTİLASYON
  • PUZZLE ÇERÇEVESİ

Meriç Cam Çerçeve Dikmen

DOĞALGAZ MENFEZİ NEDİR?

Doğalgaz bulunan evlerde mutfakda bulunan cam kesilerek üst boşluklara yerleştirilen yuvarlak menfez kullanımı hayati önem taşıyor. Doğalgaz menfezinin cam kesiğinin üst kısmına konulmasının asıl sebebi; doğalgaz gaz hafif ve uçucu gazlardan biridir. Bu nedenle yükselen gaz üst havalandırmadan dışarıya çıkmalıdır. Peki ama doğalgaz menfezi neden takılır? Doğalgaz menfezi takılmazsa ne olur? gibi soruların cevabını sizinle paylaşacağız.

DOĞALGAZ MENFEZİ ZORUNLU MU?

Zorunlu olmasının en önemli sebebi doğalgaz ortamda bir yanma oluşumu vardır ve doğalgazın oksijen sarfiyatı oluşturmasına neden olur. Kaybedilen oksijenin mutlaka, bir kaynaktan düzenli olarak alınması gerekmektedir. Bu kaynakta evin içerisinde bulunan oksijenin yeterli gelmeyeceğinden dolayı mecburen dışarıdan alınması gerekir. Dışarıdan alınan oksijen doğalgaz menfezinin arasından geçerek hem ortamın oksijen ihtiyacını hem de gaz zehirlenmesi durumunda gazın dağılmasını sağlar.

DOĞALGAZ MENFEZİ TAKILMAZSA OLUR MU?
Meriç Cam Çerçeve Dikmen
Doğalgaz menfezinin takılmaması şüphesiz yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Normalde kokusuz bir şekilde çıkan gaz açığa çıkmadan önce sarımsak kokusuna benzer bir koku ile karıştırılarak anlaşılması kolaylaştırılmıştır. Doğalgaz menfezini gazete,bez veya kağıt parçasıyla kapatmak son derece yanlıştır. Eğerki doğalgaz menfezini kapatmak istiyorsanız ek tedbir olarak gaz kaçak dedektörü mutlaka takılmalıdırGece uyku sırasında gaz kaçağı nedeniyle hayatını kaybeden birçok insan vardır. Tedbir almadan doğalgaz kullanımına devam eden mutlaka birçok kişi mutlaka vardır. Unutmayınız ki en savunmasız olduğumuz an uyuduğumuz andır.
Meriç Cam Çerçeve Dikmen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir