Meriç Emlak Dikmen


Meriç Emlak Dikmen

Yetkili EMRAH ANDAÇ
Çalışma Saatleri 08:00 – 20:00
Adres Dikmen Cad. No:370/7 Çelikler Sitesi C Blok Çankaya/ANKARA
Telefon 0312 476 15 64
GSM 0535 787 05 95
E-posta
Web www.dikmenmericemlak.com
Facebook
Instagram
Twitter
Hürriyet Emlak İLANLARI GÖRÜNTÜLE

Ev Seçiminin Yapılmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bütçenizi Net Olarak Belirleyin
Aklınıza Yatan Tüm Ev Seçeneklerini Ön Elemeden Geçirin
Almak İstediğiniz Evde Aracı Olup Olmadığını Kontrol Edin
Evin Krediye Uygunluk Şartlarını Araştırın
İstenilen Fiyat ile Piyasa Değerini Kıyaslayın
Evin Üzerinde İpotek veya Haciz Kaydı Olup Olmadığını Sorun
Evin Boyası Yeni Yapıldıysa Rutubet Olup Olmadığına Dikkat Edin
Ulaşım Seçeneklerini ve Sosyal Alanlara Yakınlığını Değerlendirin
Apartman Düzeni ve Komşuluk İlişkilerini Araştırın
Alınacak Evde Kiracı Varsa Kira Sözleşmesi Şartlarını Değerlendirin

Konut Kredisi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler
Bankaların Kredi Seçeneklerini Karşılaştırın
Ödeme Planınızı Kendi Bütçenize Göre Oluşturun
Alınan Dosya ve Sigorta Masrafı Detaylarını Öğrenin
Kredi Kartı, Otomatik Ödeme Talimatı Verme Gibi Yan Ürünleri Sorun

Tapu İşlemleri Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Gerekli Evraklarınız Hazır Olarak Gidin
Evi Tapuya Aldığınız Fiyat Üzerinden Beyan Edin
Tapu Harcının Kim Tarafından Ödeneceğini Önden Konuşun

Meriç Emlak Dikmen Tavsiyeleri
Gayrimenkul Yatırımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Husus
Ev, dükkan veyahut arsa gibi gayrimenkul yatırımı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususları önceden bilmeniz halinde daha doğru yatırımlar yapabilirsiniz.
Gayrimenkul (emlak) yatırımı yapmak emek gerektirir ve alıcı bu konuda çok bilgili değilse bazı ek zorlukları ortaya çıkarır. Yatırım sürecinde sürpriz engellerle karşılaşmamak için kapsamlı bir araştırma yapmak son derece önemlidir.
Gayrimenkule yatırım yaparken dikkat edilmesi gerekenlere ve nereden başlamanız gerektiğini öğrenmenizi sağlayacak önemli konulara göz atın.

Gayrimenkul alacağınız bölgeyi seçin ve araştırın
Gayrimenkul alımı yapacağınız bölgeyi seçtikten sonra kapsamlı bir araştırma yapmaya başlayın. En başta seçtiğiniz bölgenin demografik özelliklerini, istihdam potansiyelini, okullarını, suç oranını ve hava kirlilik ya da temizlik durumunu öğrenenin.
İlk araştırmanızı tamamladığınızda, seçeneklerinizi en düşük suç oranına, en düşük işsizlik oranına ve en yüksek istihdam potansiyeline göre daraltın. Böylece yatırım yapmaya uygun bir bölgedeki gayrimenkullerin listesini doğru bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Hangisine yatırım yapmak istiyorsunuz: Ev, dükkan veya arsa mı?
Gayrimenkul yatırımcıları genellikle paralarını hangisi için kullanacağına önceden karar vermiş olurlar. Elbette bu, her zaman aynı tercihlerle olmak zorunda değil.
Bir konut yatırımı yapmayı düşünüyorsanız bile potansiyeli yüksek bir işyeri ya da arsa karşınıza çıkarsa fikrinizi değiştirmekten çekinmeyin, ancak araştırmanızı ilgili taşınmazın türüne göre yapmanız gerektiğini de unutmayın. Örneğin, bir arsa ve konut yatırımını değerlendirirken bilmeniz gerekenler çoğunlukla birbirinden farklı olacaktır.
Şu anda kararsız olabilirsiniz, ancak yatırım yapmak istediğiniz bölgeyi araştırmanız, karar vermenizi kolaylaştırabilir.

Gayrimenkulü görmek için bir ziyaret planı yapın
Genellikle çoğumuz Sahibinden veya Hürriyet Emlak gibi ilan sayfalarından ön araştırmalarımızı yapıyoruz. Fakat ilan sayfalarında yer alan bilgiler ya da kullanılan fotoğraflar her zaman gerçeği yansıtmamış olabiliyor.
İlan sayfalarındaki açıklamalara ve fotoğraflara uyduğundan emin olmak için her bir taşınmazı mutlaka ziyaret etmeyi düşünmeniz gerekir. Bunun için de uygun olduğunuz bir vakitte ziyaret planlaması yapın.
Birden fazla ziyaret yapmanız gerekiyorsa, aynı bölge ya da şehirde yer alan birbirine en yakın taşınmazları listeleyerek ve görüş için randevu saatlerini belirleyerek daha verimli bir ziyaret planlaması yapabilirsiniz.

Bölgede hangi hizmetlerin bulunduğunu öğrenin
Çöp toplama, su, kanalizasyon, internet ve kablolu hizmetlerin bölgede bunup bulunmadığını mutlaka öğrenenin.
İnternet ve kablolu hizmetler özellikle son yıllarda gayrimenkul alımı ya da kiralaması için tercih sebebidir. Daha önce başınıza geldi mi bilmiyorum fakat büyükşehir merkezlerinde bile çoğu zaman “port yetersizliği var” denilerek internet hizmeti sağlanamayabiliyor. Sırf bu sebepten harika evler bulmalarına rağmen internet hizmeti alamayacakları için ev kiralamaktan vazgeçen onlarca kişinin varlığına şahit oldum.
Konutlarda olduğu kadar aynı şekilde bir işyeri için de internet hizmeti oldukça önemlidir.

Gayrimenkul kontrolünü yapın
Bunu ücret karşılığı yapan emlak firmalarıyla da çözüme ulaştırabilirsiniz, ancak ücret ödemeden de kontrol yapmak mümkündür. Örneğin bir konut yatırımı yaptığınızı düşünelim. İlgili konutu oturmak için aldığınızı düşünün ve eksiklerine göz atın.
Su ve elektrik tesisatı ne durumda, hasar ve tamir gerektiren herhangi bir şey var mı, boya yaptırılması gerekiyor mu kontrol edin. Yani ‘bugün taşınmaya kalksaydınız mevcut eksikler için cebinizden ne kadar para çıkacaktı?’ sorusunu sorun, masrafları hesaplayın ve not edin.

Bir teklif vermeden önce olası tüm masrafları değerlendirin
Hasar, tamirat gerektiren tüm durumlar ve masraf çıkarabilecek tüm detaylar da dahil olmak üzere ilk teklifi değerlendirmeden ya da teklif vermeden evvel olası tüm masrafları gözden geçirin.
Satıcıya bu masrafları karşılaşması ya da problemleri gidermesi için teklifte bulunabilirsiniz. Çoğu satıcı, satmak üzere olduğu gayrimenkulde bu sorunlarla çok fazla uğraşmak istemeyecektir. Böyle bir durumda satış fiyatını düşürmek hem fırsat hem de en iyi yol olacaktır.

Gayrimenkulün banka kredisine uygunluğuna, tapuda yer alan bilgilerine ve deprem yönetmeliğine uygunluğuna dikkat edin
Satın alacağınız gayrimenkulün banka kredisi kullanılarak satın alınmaya uygun olup olmadığını kontrol edin.
Mutlaka tapuda yer alan bilgileri de kontrol etmeniz önemlidir. Örneğin100 metrekare olduğu belirtilen bir gayrimenkul, tapuda 80 metrekare olabilir. Bu sebeple satın almadan önce tapu bilgilerini de kontrol etmeniz önemli olacaktır.
Satın alacağınız gayrimenkulün deprem yönetmeliğine göre inşa edilmiş olması da önemlidir. Bu detayı da göz ardı etmemeniz gerekir.

Meriç Emlak Dikmen | Gayrimenkulü düşük fiyattan satın alıp, değeri arttığında satmanız gerektiğini unutmayın
Gayrimenkule yatırım yaparken dikkatli olmanız gereken bir diğer durum, ne kadar parayla yatırım yapacağınız ve öte yandan da, satın alacağınız gayrimenkulün size ne kadar zamanda ne kadar kazanç sağlayacağıdır.
Emlak yatırımlarında kısa zamanda çok kazanç elde etmek beklenebilir, fakat bu çoğu zaman riskli bir beklentidir. Bu sebeple de gayrimenkulün değeriyle, geçen süre doğru orantılı bir şekilde artmalıdır.
Son olarak, gayrimenkul yatırımında yüksek seviyede kazanç sağlamak için taşınmazı düşük fiyata satın alıp, değeri yükseldiğinde satmanız gerektiğini unutmamalısınız.

dikmen emlak,borsem emlak,çözüm emlak,meriç,meriç emlak,meriç emlak dikmen,dikmen emlakcı,dikmen emlakçı,satılık,kiralık,keklikpınarı satılık,dikmen kiralık,dikmen sahibinden daire,satılk daire,kiralık daire,daire,emrah andaç,meriç çerçeve,firmabull,dikmen esnafları,dikmen firmaları,öveçler emlak,keklik emlak,satılık dükkan,kiralık dükkan,emlakçı dikmen,emlakcı dikmen,hürriyet emlak,emlak hürriyet,kızılay emlak,sokullu emlak,mimar emlak,dekorasyon,dekorasyon firmaları,emrah emlak,emlakjet,emlakçılar,ilker emlak,ilker amlaççı,ev alırken dikkat,gayrimenkul,dikmen gayrimenkul,sokullu gayrimenkul,mimar gayrimenkul,borsem emlak borsası dikmen,dikmen caddesi,keklikpınarı gayrimenkul,uygun satılık daire,uygun satılık daireler,köşebaşı dükkan

Meriç Emlak Dikmen

Meriç Emlak Dikmen
Meriç Emlak Dikmen

 

frm2750

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir