OYTUN HEDİYELİK AHŞAP ÜRÜNLER

Oytun Hediyelik ahşap ürünler
El Yapımı tasarımlar
Hediyelik Ahşap Ürünler
Maket Ürünler
Özel Tasarım Ürünler Sipariş Üzerine Yapılmaktadır.

Yetkili Mehmet Mesih ÖZYAŞLI
Çalışma Saatleri 09:00 – 20:00
Adres Güzelkent Mah. 7.Cad. Galaxy AVM No:16 Eryaman/ANKARA
Telefon 0539 455 99 42
Faks
E-posta
Web
Facebook
Instagram
Twitter
Sahibinden

oytun hediyelik ahşap ürünler oytun hediyelik ahşap ürünler oytun hediyelik ahşap ürünler oytun hediyelik ahşap ürünler oytun hediyelik ahşap ürünler oytun hediyelik ahşap ürünler oytun hediyelik ahşap ürünler

Oymacılık sanatı, her devletin kendine has teknikleri ile farklılık kazanmıştır. Anadolu Selçuklu devleti ifşa ettikleri eserlerinde geometrik ve Rumi şekilleri uygulanmaktaydı. Osmanlı devlerinde ise daha çok sulüs yazı tekniği, çiçek motifleri, bağa, fildişi, sedef kakması teknikleri ile sanata can vermişlerdir.

Oymacılık sanatı, alçak kabartma usulü ve yüksek kabartma usulleri ile yapılmaktadır. Alçak kabartma usulünde, biçim ya da şekiller, sert bir alet ile verilmektedir. Yüksek kabartma usulünde ise, şebeke ve geçme üslupları kullanılmaktadır. Genellikle bir tarafı oyularak şekil verilmektedir. Bu uygulamaya “heykelcilik” de denmektedir. Şebeke üslubunda motifler oyularak cisimden çıkartılması ile oluşur. Bu üslupta en önemli şart, ağaçların çok sert yapısı olması gerekmektedir. Geçme üslubunda ise, geçme motifler ile cisimler oluşturulmaktadır. Genellikle geometrik şekiller uygulanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir